Czajniki bezprzewodowe

Wybrane kryteria wyszukiwania:
Typ produktu
 Czajnik bezprzewodowy
 

643 produkty
Widok:
 
 
Ken­wo­od kMix Bol­li­to­re 1,6 L

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 3 000 W / Pojemność: 1,6 l / Materiał: stal nierdzewna

 
Ken­wo­od kMix Czaj­nik 1 l

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1 l / Materiał: stal nierdzewna

 
Klar­ste­in Aqu­avi­ta

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1,5 l / Materiał:

 
Klar­ste­in Aqu­avi­ta Chalet

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1,7 l / Materiał:

 
Rus­sell Hobbs Cot­ta­ge Co­un­try Cream 18256-70

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 300 W / Pojemność: 1,8 l / Kolor:

 
Ken­wo­od SJM 030

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1,6 l / Kolor: biały / Filtry

 
Ken­wo­od kMix SJM020GY

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1 l / Materiał: metal / Kolor:

 
TKG TKG JK 1016

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 000 W / Pojemność: 1,8 l / Materiał:

 
Rus­sell Hobbs 18554-70 Purity

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik elektryczny z filtrem / Moc: 2 200 W / Pojemność:

 
AEG 7se­ries Pre­mium­Li­ne EWA 7800

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik z elektronicznym wyświetlaczem / Moc: 2 400

1 test: Ocena: 57/100
 
Kit­che­nA­id 5KEK1722

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik z elektronicznym wyświetlaczem / Moc: 2 400

 
Rus­sell Hobbs 20460 Buc­kin­gham

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 3 000 W / Pojemność: 1,7 l / Materiał: stal nierdzewna

1 test: Ocena: 85/100
 
Klar­ste­in Aqu­avi­ta Chalet Kre­mo­wy

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1,7 l / Materiał:

 
Ken­wo­od kMix SJM020BK

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1 l / Materiał: metal / Kolor:

 
TKG TKG JK 1016 WN

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 000 W / Pojemność: 1,8 l / Kolor:

 
Ken­wo­od SJM 021 kMix

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 2 200 W / Pojemność: 1 l / Materiał: metal / Kolor:

 
Apollo Elec­tro­nics CZR-05-GR

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik turystyczny / Moc: 1 000 W / Pojemność: 0,5

 
Kit­che­nA­id 5KEK1522

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 400 W / Pojemność: 1,5 l / Kolory:

 
Ken­wo­od kMix SJM030S

Czajnik bezprzewodowy / Moc: 1 500 W / Pojemność: 1,6 l / Materiał: stal nierdzewna

 
De'Lon­ghi KBOV2001.BW

Czajnik bezprzewodowy, Czajnik retro / Moc: 2 000 W / Pojemność: 1,7 l / Materiał:

 
Czajnik bezprzewodowy: Jak wybrać?

Czajniki bezprzewodowe na stałe zagościły już we współczesnych kuchniach. Oferowane przez większość producentów modele adresowane są zarówno do wielbicieli nowoczesnego designu, jak i klasycznego stylu retro. Oferta jest na tyle bogata, iż wybór odpowiedniego modelu nie powinien sprawić nikomu trudności. Na co powinno zwrócić się uwagę przy dokonywaniu zakupu?

Zalety czajnika bezprzewodowego

Do najistotniejszych zalet bezprzewodowych czajników – porównując je z ich tradycyjnymi odpowiednikami z gwizdkiem – zaliczyć powinno się przede wszystkim:

  • szybkość przygotowania wrzątku
  • funkcjonalność, ich użytkowanie możliwe jest bowiem wszędzie tam, gdzie istnieje dostęp do gniazdka z prądem
  • obecność podziałki, dzięki której wiadomo ile jeszcze wody znajduje się w jego wnętrzu
  • bezpieczeństwo użytkowania, związane z licznymi udogodnieniami proponowanymi przez producentów – w tym na przykład: zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody, ochrona przed przegrzaniem lub automatyczny wyłącznik.

Wiele mówi się o wyjątkowo dużym poborze energii elektrycznej przez urządzenia tego typu. Oczywistym jest, iż – jak każde urządzenie elektryczne – tak i czajnik przyczyniać się będzie do zwiększenia poboru prądu. Pamiętać należy jednak, że zanurzona w wodzie grzałka nie przynosi strat energii. Tak dzieje się bowiem w wypadku podgrzewania wody w tradycyjnym czajniku – woda doprowadzana jest w nim do wrzenia poprzez nagrzanie wpierw blaszanej obudowy urządzenia. Grzałka natomiast oddziałowuje bezpośrednio na samą wodę. W efekcie korzystanie z modelu elektrycznego nie musi okazać się wiele droższe, a w niektórych wypadkach, jak przy korzystaniu z elektrycznej, a nie gazowej płyty grzewczej – może być nawet tańsze.

Istotne funkcje

Przydatnym udogodnieniem jest zastosowanie praktycznego wyjmowanego filtru antywapiennego. Twarda woda doprowadza bowiem do powstania osadu wapiennego, który ma bezpośredni wpływ na jakość i smak samej wody. Wielbiciele różnego rodzaju herbat docenią także funkcję wyboru temperatury wody. Wiadomo bowiem, iż na przykład zieloną herbatę zalewać powinno się nie wrzącą wodą, a taką, której temperatura oscyluje wokół osiemdziesięciu stopni Celsjusza.

Standardem stała się także lampka kontrolna. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są zaś w wyświetlacz, a czasem także sygnał dźwiękowy. Bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu okazuje się również tak zwana obrotowa podstawa. Jej połączenie z zakrytą grzałką oraz schowkiem na przewód pozwoli na niezwykle wygodne korzystanie z wybranego modelu. Należy również zwrócić uwagę na samą pojemność wybranego produktu. Jej wartość uzależniona jest już od indywidualnych zapotrzebowań danego użytkownika.

Materiał wykonania i design

Materiał, z którego wykonano dany model wpływa nie tylko na sam jego wygląd. Najchętniej wybierane są te, do produkcji których wykorzystano stal nierdzewną. Są one bowiem niezwykle odporne na przebarwienia oraz trwałe. Równie chętnie wybierane są modele plastikowe. Materiał ten jest domeną nie tylko tanich produktów.. Stosuje się go także w droższych modelach, którym nie brakuje ciekawych funkcji dodatkowych. Zaletą są praktycznie nieograniczone możliwości kolorystyki i designu urządzeń z tworzywa sztucznego.

Coraz większą popularnością cieszą się także te produkty, których obudowa wykonana została ze szkła. Charakteryzują się eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas ich użytkowania – upadek urządzenia nawet z niewysokiej szafki kuchennej zakończyć może jego użytkowanie raz na zawsze. Szkło nie należy bowiem, jak powszechnie wiadomo, do najtrwalszych materiałów.

Miłośnikom stylu retro spodobają się wzorowane na tradycyjnych imbrykach czajniki wykonane z porcelany. Modele tego typu to świetne połączenie nowoczesnej funkcjonalności z oryginalnym wzornictwem klasycznym. Popularnymi kolorami używanymi w zastosowanym wzornictwie danych modeli są klasyczna biel oraz czerń. Równie często spotykane są modele srebrne. Nie brakuje jednak także oferty dla wielbicieli żywszych barw, jak czerwień, żółć czy na przykład zieleń.

Chętnie wybierane produkty i ich producenci

Użytkownicy idealo chętnie decydują się na nowoczesny model Kenwood kMix o pojemności jednego litra. Wśród produktów stylizowanych na retro popularnością cieszy się zaś nawiązujący estetyką do chińskiej porcelany model Romix JK 86 Ming. Ciekawą ofertę produktów w stylu retro posiada także producent Klarstein. Często wybieranymi markami są również AEG, Electrolux, a także niezwykle popularny Philips czy Severin. Wśród produktów z dolnej półki cenowej chętnie kupowane są zaś te sygnowane marką Ravanson oraz Adler.