Projektory Full HD

Wybrane kryteria wyszukiwania:
Typ produktu
 Projektor Full HD
 

239 produktów
Widok:
 
 
JVC DLA-X500R

Projektor Full HD, Projektor 4K, Projektor D-ILA, Projektor LCD, Projektor

4 testy: Wynik testu: 5,5
 
BenQ TH681

Projektor DLP, Projektor Full HD, Projektor 3D, Projektor do kina domowego

(1 opinia)
1 test: Ocena: 3/5
 
BenQ W1070

Projektor 3D, Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor DLP

(1 opinia)
11 testów: Wynik testu: 4,8
 
BenQ W1080ST+

Projektor krótkoogniskowy, Projektor DLP, Projektor Full HD / Rozdzielczość:

3 testy: Wynik testu: 5,0
 
BenQ MH680

Projektor Full HD, Projektor 3D, Projektor DLP, Projektor do kina domowego

1 test: Ocena: 3,5/5
 
Epson EH-TW5100

Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor 3D / Rozdzielczość:

 
BenQ W1080ST

Projektor krótkoogniskowy, Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor

10 testów: Wynik testu: 4,9
 
JVC DLA-X500RWE (bia­ły)

Projektor Full HD, Projektor 4K, Projektor D-ILA, Projektor LCD, Projektor

 
Acer H6510BD

Projektor 3D, Projektor Full HD, Projektor DLP, Projektor do kina domowego

5 testów: Wynik testu: 4,6
 
Klar­ste­in DLP-4500-HD-B

Projektor DLP, Projektor Full HD / Rozdzielczość: 1 280 x 800 pikseli / HD-Ready

 
LG PF80G

Projektor LED, Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor DLP

 
Pa­na­so­nic PT-AT6000E

Projektor 3D, Projektor do kina domowego, Projektor Full HD, Projektor LCD

3 testy: Wynik testu: 5,8
 
BenQ W1070+

Projektor 3D, Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor DLP

5 testów: Wynik testu: 5,5
 
JVC DLA-X500RBE (czar­ny)

Projektor Full HD, Projektor 4K, Projektor D-ILA, Projektor LCD, Projektor

 
Acer H7550ST

Projektor krótkoogniskowy, Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor

1 test: Ocena: 3/5
 
Optoma GT1080

Projektor Full HD, Projektor do kina domowego, Projektor DLP / projektor HDMI

5 testów: Wynik testu: 4,6
 
Optoma HD90+

Projektor Full HD, Projektor 3D, Projektor LED, Projektor DLP / projektor HDMI

 
JVC DLA-RS49

Projektor 4K, Projektor 3D, Projektor D-ILA, Projektor biznesowy, Projektor

 
In­Fo­cus IN118HDSTa

Projektor Full HD, Projektor krótkoogniskowy, Projektor DLP / Rozdzielczość:

1 test: Ocena: 3/5
 
Epson EH-TW6600

Projektor 3D, Projektor Full HD / Rozdzielczość: 1 920 x 1 080 pikseli / HD-Ready

1 test: Ocena: 5/5
 
Projektor Full HD: Jak wybrać?

Projektory wykorzystywane są najczęściej do prezentacji w szkołach, biurach i innych instytucjach. Coraz częściej stosowane są one jednak także w życiu prywatnym. Wielu użytkowników decyduje się na zakup rzutnika, który używany jest później w zamian za telewizor. Stąd coraz większa popularność tych modeli, które są w stanie zapewnić obraz w jakości HD. Są one rozwiązaniem droższym niż odbiornik telewizyjny, ale i zapewniają o wiele więcej wrażeń.

DLP czy LCD?

Rzutniki Full HD nie są jednak aż tak drogie, jak te modele, które są w stanie zapewnić obraz w jeszcze większej rozdzielczości, czyli 4K. W dodatku w przeciwieństwie do nich, na rynku mamy całą masę nośników wspierających technologię obrazu High Definition. Na podobny komfort w wypadku 4K trzeba jeszcze będzie poczekać.

Decydując się na zakup konkretnego już modelu należy zwrócić uwagę na szereg specyfikacji technicznych, które determinują nie tylko jakość uzyskiwanego obrazu, ale i komfort użytkowania sprzętu. Przede wszystkim odpowiedzieć należy sobie na pytanie, na którą technologię wykonania powinno się zdecydować. Wyróżnić tu można kilka najpopularniejszych rozwiązań:

  • technologia DLP – wyświetlane kolory tworzone są w sposób sztuczny za pomocą wbudowanego pryzmatu. Cechuje się znakomitą czernią i bielą, nie radzi sobie natomiast już tak dobrze z pozostałymi barwami. Z tego też powodu projektory tego typu zalecane są głównie do prezentacji, nie zastosowania w kinie domowym;
  • technologia LCD – kolory wytwarzane są przez ciekłokrystaliczne matryce, a ich nasycenie i barwa są bardzo dobrej jakości. Projektory LCD posiadają także większy zakres zoomu. Są polecane zarówno do zastosowań biurowych, jak i domowych;
  • technologia LCOS – to połączenie dwóch powyżej omówionych rozwiązań. Rzutniki tego typu świetnie odwzorowują barwy i zapewniają wysoki kontrast z dobrym odwzorowaniem detali. Ich główną wadą jest najczęściej cena, która jest dużo większa niż konkurencyjnych modeli.

Inne, istotne kryteria

Rozdzielczość Full HD to wartość 1 920 x 1 080 pikseli – i taką musi zapewnić sprzęt, jeśli użytkownik życzy sobie jako efektu końcowego projekcji HD właśnie. Istotne jest także, by sprzęt potrafił wygenerować obraz o formacie panoramicznym 16:9.

Równie istotna jest maksymalna jasność. Powinna zostać ona dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli rzutnik ma być urzywany w domowym zaciszu, zdecydowanie wystarczy wówczas wartość do 2,5 tysiąca ANSI lumenów. Większa jasność potrzebna będzie jedynie podczas projekcji w bardzo jasnych pomieszczeniach oświetlanych sztucznym światłem. W domu istnieje zawsze możliwość zasłonięcia zasłon lub wyłączenia lampy – nie warto inwestować w takim przypadku w droższy sprzęt, jeśli motywem będzie jedynie zwiększenie wartości maksymalnej jasności właśnie.

Współczynnik kontrastu określa różnicę pomiędzy najciemniejszym i najjaśniejszym punktem, który widoczny jest na wyświetlanym ekranie. Im większa podawana wartość, tym kontrast ten będzie wyraźniejszy, co pozytywnie wpływa na jakość samego obrazu. Za standard przyjęto obecnie wartość 2000:1.

Nie wolno zapominać także o żywotności samej lampy zainstalowanej w sprzęcie. Określa ona czas, w którym zakupiony sprzęt wyświetlać będzie obraz bez utraty jakości. Po jego upływie zarówno głębia koloru jak i inne parametry dotyczące jakości obrazu ulegać będą systematycznemu pogorszeniu. Czas ten można najczęściej wydłużyć poprzez stosowanie w sprzęcie trybu ekologicznego.

Istotne są także złącza, które producent przewidział dla danego modelu. To od nich zależy, czy i w jaki sposób podłączymy rzutnik do wybranego przez nas sprzętu. Do najważniejszych złączy, których nie powinno zabraknąć w wybranym modelu należą: HDMI, RCA, S-Video, D-Sub.

Rynek projektorów Full HD

Jakość obrazu High Definition jest obecnie na tyle rozpowszechniona, że – w przeciwieństwie do projektorów 4K – produkowane są one zazwyczaj przez wszystkich producentów obecnych na rynku. Jedną z częściej wybieranych marek jest przykładowo Epson, BenQ i Optoma. Użytkownicy idealo docenili między innymi model BenQ W1080ST+, który chwalony jest także przez specjalistów – między innymi za dobrą jakość obrazu.

Dużą popularnością cieszy się także produkt jednej z konkurencyjnych marek, a więc wspierający również technologię obrazu trójwymiarowego JVC DLA-X500R. Jego głównymi zaletami jest niezwykle dobry kontrast oraz ogólna jakość emitowanego obrazu. Minusem pozostaje bardzo wygórowana cena.