Gry na PS3


518 produktów
Widok:
 
 
FIFA 16: Deluxe Edi­tion (PS3)

Gra piłka nożna na PS3, Gra sportowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3)

 
FIFA 16 (PS3)

Gra piłka nożna na PS3, Gra sportowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3)

 
Pro Evo­lu­tion Soccer 2016 (PS3)

Gra piłka nożna na PS3, Gra sportowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3)

 
WRC 5 (PS3)

Gra wyścigowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) / Producent gry: Kylotonn

 
Rock­smith 2014 + Kabel (PS3)

Gra muzyczna na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) / tryb sieciowy / Producenci

 
Ter­ra­ria: Col­lec­tor's Edi­tion (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra przygodowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) /

 
Lost Planet 3 (PS3)

Gra perspektywa trzeciej osoby (TPS) na PS3, Gra akcji na PS3 / Platforma:

2 testy: Wynik testu: 4,3
 
Won­der­bo­ok: Księga Czarów (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra przygodowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) /

3 testy: Wynik testu: 4,6
 
Little Big Planet (PS3)

Gra platformowa na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) / tryb online / Producent

2 testy: Wynik testu: 5,6
 
De­sti­ny: The Taken King - Le­gen­da­ry Edi­tion (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra perspektywa pierwszej osoby (FPS) na PS3 / Platforma:

 
Lego Ju­ras­sic World (PS3)

Gra akcji na PS3 / Producent gry: TT Games / Wydawca: Warner Bros / Klasyfikacja

 
Mortal Kombat X (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra bijatyka (beat'em up) na PS3 / Platforma: Playstation

1 test: Ocena: 4,5/5
 
Red Fac­tion: Col­lec­tion (PS3)

Gra akcji na PS3, Kompilacja gier na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) /

 
Ate­lier Escha & Logy: Al­che­mi­sts of the Dusk Sky (PS3)

Gra fabularna (RPG) na PS3, Gra strategiczna na PS3 / Platforma: Playstation

2 testy: Wynik testu: 4,8
 
Di­sho­no­red: Game of the Year Edi­tion (PS3)

Gra perspektywa pierwszej osoby (FPS) na PS3, Gra skradanka na PS3 / Platforma:

 
Call of Duty: Black Ops 2 (PS3)

Gra perspektywa pierwszej osoby (FPS) na PS3, Gra akcji na PS3 / Platforma:

8 testów: Wynik testu: 4,9
 
The Elder Scrolls V: Skyrim (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra Open World na PS3, Gra fabularna (RPG) na PS3 / Platforma:

7 testów: Wynik testu: 5,6
 
Grand Theft Auto 5 (PS3)

Gra Open World na PS3, Gra akcji na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) /

11 testów: Wynik testu: 5,7
 
Fi­gh­ting Edi­tion (PS3)

Gra akcji na PS3, Gra bijatyka (beat'em up) na PS3, Kompilacja gier na PS3

 
Dragon Ball: Xe­no­ver­se (PS3)

Gra akcji na PS3 / Platforma: Playstation 3 (PS3) / tryb online / tryb sieciowy

 
Porady dotyczące kategorii Gry na PS3

Pomimo tego, iż obecnie dostępna jest już najnowsza konsola japońskiego producenta – Playstation 4, zdecydowana większość nowych propozycji na rynku wydawana jest również na jej poprzednią wersję Playstation 3. Podobnie, jak w wypadku wersji komputerowych, również gry na PS3 dzielą się na cały szereg rodzajów i wersji. Ich wybór jest tak różnorodny, iż każdy znajdzie z pewnością swojego faworyta, który przysporzy mu wiele zabawy i radości.

Jaką grę na PS3 wybrać?

Dużym uznaniem cieszą się wszelkiego rodzaju symulatory. Pozwalają one na wcielenie się w dowolną rolę – od farmera przez strażaka po uczestnika wyprawy na Marsa. Na rynku dostępna jest również symulacja życia, która pozwala na stworzenie własnego wirtualnego awatara, o którego potrzeby dbać należy w trakcie rozgrywki. Należy nie tylko zbudować mu dom, ale znaleźć choćby pracę oraz przyjaciół. Atrakcje te zapewni seria The Sims oferowana przez producenta Electronic Arts.

Wielu fanów mają również symulacje sportowe, dzięki którym gracz poczuć może się jak gwiazda dowolnej, wybranej przez siebie dyscypliny. Wymagają one umiejętności zręcznościowych, a nierzadko również taktycznych. Producenci oferują ogromny wachlarz konkurencji, w których można spróbować swych sił: piłka nożna, koszykówka, tenis, boks, a nawet żeglarstwo czy lekkoatletyka. Największą popularnością cieszą się serie EA Sports – w tym długo wyczekiwana, najnowsza wersja FIFA 15, która dzięki licencji korzystać może z wizerunków oraz nazwisk znanych nam z europejskich i światowych boisk piłkarzy.

Dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym adresowane są serie logiczne oraz łamigłówki, dzięki którym poprawić można nie tylko zdolność koncentracji, ale i choćby swoje umiejętności matematyczne i spostrzegawcze.

GTA 5 zaś to klasyczny przykład przygodowej gry akcji, łączącej w sobie elementy popularnej strzelanki oraz przygodówki wraz z możliwością poznawania świata głównych bohaterów. Zdobyła ona wiele pochlebnych recenzji nie tylko ze względu na ciekawe wątki fabularne i bardzo dobrą grafikę, ale i otwarty świat, dzięki któremu gracz ma możliwość swobodnego poruszania się i rozwijania akcji. Na uwagę zasługuje również pozycja The Last of Us wydana ekskluzywnie tylko na konsolę Playstation. Uznana została przez wiele branżowych czasopism za najlepszą przygodówkę ostatnich lat.

Coraz więcej uznania zdobywają także wszelkie propozycje związane z muzyką oraz tańcem. Dzięki specjalnym kontrolerom oraz mikrofonom nie stoi już nic na przeszkodzie, by dzięki grze na PS3 spróbować swoich sił, jako tancerz, czy piosenkarz.

Ci, którzy poczuć chcieliby się, jak kierowca rajdowy zdecydować powinni się na grę wyścigową. Seria Gran Tourismo przeniesie przykładowo gracza na tory wyścigowe, zaś niezwykle popularne wersje Need for Speed stworzą możliwość udziału w nielegalnych wyścigach ulicznych – zarówno jako uczestnik, jak i stróż prawa.

Sympatią najmłodszych cieszy się seria LEGO, która pozwala najczęściej przeżyć przygody znanych nam bohaterów filmowych takich jak Indiana Jones, Harry Potter, Piraci z Karaibów czy Batman.

Na co zwracać uwagę przy kupnie?

Niektóre z propozycji na rynku gier na PS3 obsługiwane mogą być przez dodatkowe kontrolery, które nie są dołączane do konsoli przy jej zakupie. Informacja o tym, czy klasyczny kontroler DualShock nie wystarczy do sterowania rozgrywką umieszczana jest przez producentów na pudełkach oferowanych przez nich produktów. Czasem wymagany jest mikrofon SingStar czy kamera PlaystationEye, która wraz z kontrolerem Playstation Move przeniesie faktyczne ruchy gracza na ekran telewizora. Należy uważnie przeczytać specyfikację umieszczaną przez producenta. Niektóre propozycje są bowiem wspierane przez wymienione kontrolery, co nie oznacza, że nie obejdziemy się bez nich. Inne – jak większość propozycji interaktywnych, czy muzycznych, wymaga wymienionych dodatków.

Klasyfikacja wiekowa PEGI określa minimalną granicę wiekową potencjalnego gracza. Jej oznaczenia wskazują między innymi również na to, czy w fabule rozgrywki odnaleźć można elementy przemocy, hazardu lub dyskryminacji. Na ten element zwrócić powinno się uwagę zwłaszcza, jeśli szukamy prezentu dla najmłodszych graczy.

Sprawdzić należy również, czy dostępna jest polska wersja językowa. Znaczenia nabrać to może bowiem w wypadku rozgrywek z silnie rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz dialogami, które mają wpływ na dalszy przebieg akcji. Równie ważny jest fakt, czy dana propozycja nie jest dodatkiem do pełnej wersji, której instalacja jest wymagana, by móc cieszyć się w pełni nowym zakupem. Warto zwrócić uwagę także na jednoczesną maksymalną ilość graczy – zwłaszcza jeśli planujemy zabawę w większej grupie. Tryb sieciowy pozwala natomiast na połączenie się z innymi użytkownikami konsol poprzez Internet, co z pewnością zapewni jeszcze więcej emocji i rozrywki oraz zadba o niezbędne współzawodnictwo.

Warto także sprawdzić wpierw w praktyce, czy wybrana przez nas pozycja faktycznie przypadnie nam do gustu. Możliwe jest to dzięki pobraniu jej dema lub zwiastuna. Demo da nam możliwość zagrania w jej skróconą wersję, a zwiastun da pierwsze wrażenie dotyczące zarówno grywalności, jak i grafiki. Aby było to możliwe założyć należy konto na PlaystationStore, gdzie bezpłatnie pobrać można całe mnóstwo bezpłatnych dem, trailerów, czy choćby tapet na pulpit konsoli. Do założenia owego konta uprawniony jest każdy właściciel konsoli. Nie każdy wie, że założyć można zarówno konto europejskie, jak i amerykańskie oraz japońskie. Sony nie stosuje bowiem żadnych ograniczeń regionalnych. Dzięki temu niektóre z interesujących dodatków ściągnąć można szybciej, niż planowana jest ich europejska premiera.